Böcek İlaçlama › Gemi İlaçlama

Gemi İlaçlama

Gemiler hem sık seyahat etmeleri nedeniyle hem de birçok giriş noktası bulunması nedeniyle fare ve haşerelerin rahatlıkla girebildikleri ve barınabildikleri yerlerin başında gelir. Gerek yük gemisi gerekse yolcu gemisi olsun farelerin yol açtığı problemler oldukça ciddi boyutlara ulaşabilmektedir. Yük gemilerinde haşereler ve fareler ürünlere ve mürettebata zarar verirken yolcu gemilerinde sorun çok daha büyük boyutlara ulaşabilmektedir.

Her iki açıdan da firmaya ciddi prestij ve müşteri kaybı yaşatabilecek potansiyele sahip bir tehdit oluşturmaktadır. Zaman zaman gemideki eşyalar ile birlikte, ürünlerin teslim edildiği noktalara, yolcu bavulları ile birlikte onların evlerine kadar söz konusu haşere ve fareler ulaşabilmektedir. Gemilerin bu zararlıların ulaşması ve barınması açısından oldukça zayıf olmaları, periyodik ilaçlamayı zorunlu hale getirmektedir.

Bununla birlikte, gemilerde fare ve haşerelerin barınabileceği yüzlerce hatta binlerce yer olabilmesi nedeniyle periyodik gemi ilaçlama konusu oldukça kritik bir konudur. Bu nedenle gemi ilaçlama işlemi oldukça komplike bir konudur ve profesyoneller tarafından yapılmak zorundadır. Periyodik olarak yapılmayan ilaçlamalar haşere ve farelerin hızla çoğalmasına yol açacak ve sorun büyüyecektir.

Gemi İlaçlama İle İlgili Sorular

Soru Sor

Aşağıdaki formdan Uzmanlarımıza sorunuzu sorabilirsiniz.