Böcek İlaçlama › Halı Böceği İlaçlama

Halı Böceği İlaçlama

Halı böceği, adından da anlaşılacağı gibi evdeki halıların arasında bulunan ve halılara zarar veren bir böcek türüdür. Genellikle siyah renklidir ve sırtında sert kıllar bulunmaktadır. Kanatları olmaması nedeniyle uçabilme kabiliyeti yoktur. Sıcak ortamlarda barınmayı ve üremeyi severler. Gündüz çok aktif olmayan bu böcek türü genellikle geceleri harekete geçer ve neredeyse tüm ihtiyaçlarını geceleri karşılar.

Yün ve ipek başta olmak üzere neredeyse tüm tüylü tekstil ürünlerinde barınabilir ve onlara zarar verebilir. Ev ortamları genellikle sıcaklı ve nem açısından bu böceğin yaşaması ve üremesi açısından çok uygun olduğu için hemen her mevsim görülebilmektedir. Çok hızlı üreyebilme kapasitesine sahiptir. Halı böcekler, halı ve böceklere ciddi zararlar vermektedirler.

Halı gibi ürünlerin pahalı ürünler olması ve hatta evlerimizde, iş yerlerimizde standart halılardan çok daha kıymetli ve hatta zaman zaman hatıra değeri taşıyan halı vb. ürünler olması nedeniyle halı böceklerine karşı dikkatli olmak ziyadesiyle önemlidir. Bireysel olarak mücadele çabaları genellikle sonuçsuz kaldığı için hem efor hem de zaman kaybına yol açtığı gibi, sorunu da ortadan kaldırmamaktadır.

Halı böceği ilaçlama konusu da diğer ilaçlama konuları gibi dikkatli ve profesyonelce yapılması gereken işlemlerden biridir.

Halı Böceği İlaçlama İle İlgili Sorular

Soru Sor

Aşağıdaki formdan Uzmanlarımıza sorunuzu sorabilirsiniz.