Böcek İlaçlama › Kakalak İlaçlama

Kakalak İlaçlama

Kakalak böceği eklem bacaklılardan hamam böceğinin alt türü olmasına rağmen, hamam böceklerinin aksine insan sağlığı için tehlikelidir ve ciddiye alınmadığında ciddi sağlık problemlerine yol açarlar. Kakalak böceklerinin hedefinde genel olarak gıda ürünleri vardır ve hastalıklarını gıdalara bulaştırdıkları enfeksiyonlar yoluyla insanlara geçirirler.

Taşıdıkları rahatsızlıkları sindirim yoluyla bulaştırdıkları için de insanlarda ortaya çıkan belli başlı semptonlar sindirim sistemi rahatsılıkları olarak ortaya çıkmaktadır. Bu rahatsızlıklar ve kakalak böceklerinin üremesi durdurulmazsa çok ciddi sağlık sorunları ortaya çıkabilir.

Kakalak ilaçlama gibi bir konu kesinlikle şakaya gelmez. Üreme mevsimleri yoktur. Genelde rutubetli ve nemlii ortamları sevmelerine rağmen bir yere bir kere yerleşirlerse durmadan üreyebilirler. Bu da sayılarının bir anda tolere edilemez miktara ulaşmaları demektir ki bu sizi çok uğraştırcakları anlamına gelir. Gıdalara, açıkta kalmış yiyeceklere dadanmış hamam böceği benzeri bir canlıyla karşılaştığınız takdirde öncelikle o gıdayı kesinlikle yemeyeniz. İlk hamleniz o yiyceklerden kurtulmak olsun. İkinci yapacağınız iş ise kakalak ilaçma ile ilgili profesyonel bir ekiple iletişime geçmek olmalıdır.

Kakalak İlaçlama İle İlgili Sorular

Soru Sor

Aşağıdaki formdan Uzmanlarımıza sorunuzu sorabilirsiniz.