Böcek İlaçlama › Karınca İlaçlama

Karınca İlaçlama

Karıncalar özellikle bahçeli evlerde, dışarısıyla direk bağlantısı olan katlarda problem teşkil eden canlılardır. Karıncaların yiyecek depolama özellikleri, evleri genellikle de evin mutfak kısımlarını işgal etmelerine sebebiyet verir. Karınca türünde yer alan canlılar için bal, pekmez, reçel gibi şekerli şeyler dayanılmaz derecede cazip şeylerdir. Pek çoğumuzun bildiği üzere karınca tatlıya gelir.

Kültürümüzde “karıncaya bile zarar vermemek” deyimi yer alır. Bu deyimin ortaya çıkmasındaki ana sebep ise karıncların çok küçük olmasından dolayı genelde insanlara doğrudan zarar verebilecek kabiliyette olmamalıdır. Her ne kadar tropikal iklimlerde insanlara doğrudan zarar veren insan yiyen karınca türleri gibi türleri olsa da ülkemizin bulunduğu iklim kuşağında bu tarz karıncalara rastlanmamaktadır.

Karıncaların en büyük silahı ağızlarından sindirim için salgıladıkları sindirim kimyasallarıdır. Bu kimyasallar insan teniyle temas ettiği takdirde oldukça can acıtı olup, bir takım allerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilmektedir. Şunu unutmamak da fayda var, karıncalar dahil olmak üzere hiçbir böcek türünün ev ortamında bulunmaması gerekir.

Metabolizmamız bu tür canlılarla birlikte yaşamaya uygun değildir. O yüzden kendi yöntemlerimizle yaptığımız mücadele karıncaları uzaklaştırmaya yetmiyorsa mutlaka uzman bir ekipten karınca ilaçlama hizmeti almamız gerekmektedir. 

Karınca İlaçlama İle İlgili Sorular

Soru Sor

Aşağıdaki formdan Uzmanlarımıza sorunuzu sorabilirsiniz.