Böcek İlaçlama › Kırkayak İlaçlama

Kırkayak İlaçlama

Kırkayak sıkça çiyanlarla karıştırılan bir eklem bacaklı türüdür. Ama kırkayaklar özellikleri itibariyle çiyanlardan farklıdırlar. Kırkayakların belki de insana verdiği en büyük zararları korkutmaladır.

Farklı görüntüleri ve ilginç ilerleme şekillerinden dolayı insanlar için her zaman tuhaf ve korkutucu bir hayvan olarak görülmüştür. Kırkayaklar doğrudan değil, dolaylı olarak insan sağlığına zarar verirler. Taşıdıkları mikropları insan cildine veya açıkta kalmış gıdalara bulaştırarak bu noktaları enfekte ederler. Böcek ve haşere ilaçlama yazılarında sıkça bahsettiğimiz ve altını defalarca çizdiğimiz gibi bir böceğin ya da haşerenin insan sağlığına direk zarar vermemesi demek zarar vermediği anlamına gelmez.

Her böcek ve haşere insan sağlığına zarar verir ve kırkayaklar da bu kapsmaa dahildir. Kırkayak ilaçlama fare ilaçlama ya da kakalak ilaçlama kadar önemlidir. Bu konuda ayrıntılı bilgi almak isterseniz bizleri arayabilirsiniz.

Şunu da belirtmek gerekiyor ki pek çok böceğin doğal yöntemlerle ortadan kalkması şehir efsanesidir. Doğanın kendi dengesinde her canlının bir avcısı olabilir ama şehir ortamında, evde bu söz konusu değildir. Kırkayak sorunundan kurtulmanın tek yolu kırkayak ilaçlama yöntemidir. 

Kırkayak İlaçlama İle İlgili Sorular

Soru Sor

Aşağıdaki formdan Uzmanlarımıza sorunuzu sorabilirsiniz.